reede, 14. september 2018

Mis on pimekonstellatsioon?Kuna konstellatsioonid koguvad aina rohkem populaarsust (ja seda põhjusega), siis on tekkinud ka erinevaid kogemusi ja arvamusi ning mõni inimene on neist ka avalikult kirjutanud. Seetõttu on infot otsivate inimeste jaoks päris keeruline aru saada, kes valetab või tõtt räägib, sest mõni leiab, et konstellatsioonis saab korda teha kõike - minevikku, olevikku ja isegi tulevikku, eelkäijate vigu kustutada, täita sinu enda elu ainult õnne ja rõõmuga jne. Teine jälle kirjutab, et see on kõige kohutavam tehnika, mille käigus kistakse kõik su haavad lahti, valatakse soola peale ja siis saadetakse minema, esiemad jäävad kummitama ja vanaisa tuleb kätte maksma... no ok, võib-olla ma natuke liialdasin, aga kõik ebameeldivad kirja pandud kogemused just sellise pildi võivad niigi segaduses inimesele luua. Miks ma nüüd ise ka siis kirjutan sellest? Sest kõik need kogemused puudutavad perekonstellatsiooni, mida konstellöörid on aastaid õppinud ja kus järgitakse väga kindlaid reegleid. Ainus reegel, mida mina tööd tehes järgin, on see, et ma kuulan kogu aeg infovälja nõu, ettepanekuid ja keeldu. Ma ei ole õppinud üheski koolis ega osalenud kursusel, seega ma ei kasuta neid lauseid jm ülesehituslikke võtteid. Ma saan selles töös suurepäraselt aru, kui hea on olla selgeltnägija, seejuures veel enesekindel selline. Konstellatsioon on ülivägev viis suurendada tunnetust, lisaks saada uusi vaatenurkasid ja muidugi meeletut arengut. Nii mõnigi on avastanud endas varjusurmas olnud esinemisjulguse või näitlejameisterlikkuse (me küll otseselt ei näitle, vaid väljendame infot). Minu jaoks on põhiline muidugi see info, mida me sealt ammutame, kui palju me nüüd rohkem mõistame inimesi, emotsioone, hirmu suuri silmi jne jne. See on nii põnev, samas jõukohane kõigile, lisaks tihti ka lõbus.

Aga kirjutan nüüd pimekonstellatsioonist, mida me harrastame. Pimedat paneme sellepärast, et ei saaks tekkida eelarvamusi, ehk et inimene ei paneks tegelast kokku mõistuse abil. Konstellatsioonis pannakse nö väljale mingi teema, olukord või küsimus ning vajalikke vastuseid hakatakse saama esindajatelt. Näiteks, kui tahad näha, miks sa kuidagi tööd ei leia, võib panna väljale esindajad sulle, töökohale ja takistusele (sina koos juhendajaga vaatad kõrvalt). Pimekonstellatsioonis on need kirjas paberil selliselt: MINA, 1 töökoht, 2 takistus. Esindajad saavad vastavad rinnasildid ning neil pole õrna aimugi, milles küsimus või keda/mida nad esindavad (va MINA, kuigi mõnikord peidame ka tema numbri taha). Edasi laseme neil väljal kohad sisse võtta ja siis hakkab juhendaja esitama küsimusi, et saada ammendavaid vastuseid. Kogu aeg jälgime ka liikumist ja reaktsioone, sest see on ju oluline info. Kui vastused on käes, siis lastakse inimesed esindusest lahti, paljastatakse, mis teema oli, ja anaüüsitakse pisut. Tihti juhtub, et ühest tööst tuleb välja midagi hoopis põnevamat, kui eales võiks arvata ja see on nii lahe!

Meil on keelatud füüsiline vägivald (seda tuleb kindlasti väljendada suuliselt, näiteks, et number kahele ma tahaks noa selga lüüa) ja ootamatult karjuma hakkamine. Muud piirid seab juba igaühe eetika, hirmud ja fantaasia.

Enamasti kestab meil 1 töö u 20 min. Küsimuse aitab moodustada juhendaja, sest praktika näitab, et muidu läheb lappama. Küsimuste moodustamine on üldse inimkonnal puudulik oskus, sest terve kooliaeg ei ole lubatud meil seda teha. Seega konstellatsiooni tulles küsin mina sinult, mida sa tahad teada saada? Edasise panen juba mina kirja, küsin su nõusoleku ja lähebki töö tegemiseks. Tõe huvides märgin ära, et olen mõnikord pidanud kohe ütlema osalejale, et see, mida ta tahab küsida, ei ole tegelikult teema ning infoväli soovitab talle hoopis teist tööd.

Kas meie väli on kaitstud kurja silma eest? Kuri silm on iga inimese enda hirm. Meie töökeskkond on häälestatud osalejate hüvanguks. Mingeid üleliigseid silmi siin luurel pole.

Kas sealt võib koju minna mingi kolliga ja elu läheb veel jubedamaks? Kui see on sinu hüvanguks, siis kindlasti! Mõtle enne osalemist hoolega läbi, kuidas sa enda soovid sõnastad, sest need täituvad. Kui sa tuled otsima tõestust, et konstellatsioon on üks mõttetu ja kahjulik tehnika, siis sinu jaoks just nii lähebki. Sina lood enda elu, mitte keegi teine!

Meie teeme omalt poolt kõik, et see oleks puhas ja turvaline üritus. Mina olen teadlikult kogu aeg ühenduses infoväljaga ja ma mõtlengi kogu aeg, mitte ainult ürituse jooksul. Ka praegu kirjutan peaaegu nagu etteütlust. Inimesed reageerivad infole erinevalt, mõni nutab, teine naerab, kolmas vihastab jne. Selline ju elu ongi - kirev ja mitmekesine. Eriti liikumapanev jõud on just sinu ootamatu reaktsioon, sest seda sa jääd veel mitmeks päevaks seedima. St et keha omastab rohkem ja see muudab sind. Enamasti järgneb siis infonälg, tahaks kohe uuesti midagi küsida ja veel ja veel... Igatahes oled oodatud!

Kust mind leida? FB-s olen muidugi ja üritused, mis toimuvad Nõmmel, on näha siin.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar