neljapäev, 28. detsember 2017

Kohvipäevik

Alustan enda olukorra kirjeldusest: minu põhiosa ajast läheb 10-aastase lapse kooli- ja huvialaelule. Tundide viisi vene keele harjutamist iga nädal, lisaks matemaatika ja inglise keel... sõidutamised siit ja sealt. See sama laps kirjutas koolis talveluuletuse paar nädalat tagasi, kus olid read: "Kodus on mul tore ema, tööst väsinud on tema." Järgmisel päeval küsis Margus Prangel enne kurgulaulu praktikat, kas mul kohvi on. Mina pole kohvi kunagi joonud, mõned korrad nö maitsenud ainult - rõve, eriti järelmaitse, lisaks ei jäänud ma siis väga pikalt magama, sest keha polnud kofeiiniga harjunud, samas kui väsimus aina kasvas. Seega vastasin, et pean vaatama, midagi ikka leian talle, aga ta tahtis hoopis, et mina jooksin, et oma elujõudu tõsta. Varem on ta rääkinud, et iga kohv pole kohv, ainult see, kus on kohvimees sees. No mis seal ikka, teen siis järjekordse eksperimendi enda peal ja panen tulemused kirja!

16.12 vaatasin poes kohvipakke selle pilguga, et millise kohvi sees on kohvimees. Ega valida polnudki, kuna mul ubadega pole midagi peale hakata, siis näidati ühte jahvatatud mahedat kohvi ja öeldi, et see on siin lähim. Pühapäeval, 17.12 lõuna ajal jõin tassikese ja jäin huviga ootama. Igatahes päris maitsev oli, kõhuhädasid ei tekitanud, öösel magada ei lasknud. Õigemini uni oli väga pinnapealne, olin nii unes kui magamistoas, kuulsin samal ajal mehe hingamist ja lapse liigutamist ning unenäos olevat juttu. Edasi tagasi nende kahe dimensiooni vahel käisin korduvalt. Mingil hetkel viskas üle, sain tigedaks, sest olin veendunud, et järgmisel päeval olen seetõttu väsinud ja tahan ebanormaalsel ajal magada. Eksisin! Päev oli tegus, väsimus saabus alles koos mehega, sest tal on tööl äärmiselt kiired ja pingelised ajad ning tema elukaaslasena aitan energeetiliselt seda kanda. See tähendab, et nii kui ta istub mu kõrvale, tunnen, kuidas ei suuda silmi lahti hoida. Lähen voodisse magama, aga ei mingit und enam! Lähen tagasi elutuppa - mees magab diivanil, minul pole enam häda midagi. Jälgige ka oma kodus liikuvat ülekanduvat energiat, see on väga põnev ja arendav.

Huvitaval kombel olid järgmised paar ööd sama pinnapealsed, aga mul ei olnud enam hirmu, et päeval ei jõua midagi teha. Juliaga itsitasime, et nii kaua on kohvimees minu sees. Reedel, 22.12 mõtlesin, et proovin natuke kangema kohviga. Õnneks oli ikka suht hea maitsega, ei tekitanud kõhuhädasid, kuid ei lasknud sügavalt magada. Näiteks kui mees oli magama läinud peale kella 23, võtsin ma kätte ja tegin savist kellukese, mis võttis ikka oma tund aega. Minus oli isegi elevust, kuigi kõik ei sujunud päris nii hästi, kui oleks võinud. Magama läksin peale kella 1. Laupäeval käisime toidupoes ja kummalisel kombel ma mõtlesin ainult oma kohvist :D Mõtlesin tähendab seda, et sain aru, et hääl tuleb mõistusest, mis tähendab, et mingi aine annab endast juba märku, mis omakorda tähendab, et on tekkinud sõltuvus. Praegu veel kergesti märgatav, aga ma jälgin ju seda ka teadlikult ning kindlasti ei harjuta kohvi joomist endale külge.

27. detsember, varahommik. Vahepeal pole ma kohvi joonud ja õnneks pole olnud ka häält ajus, mis mind meelitaks seda tegema. Täna lihtsalt on päev, kus olen pikalt tööl, lapsed kodus, ärkasin 7.20, et kütta maja. Leidsin, et igaks juhuks võiks täna jälle kohvimeest kasutada :) Unerütm on mul endiselt imelik, võin magada suvalisel hetkel päeval, kuid südaöösel und ei tule. Päris tüütu.
27. detsember kell 20. Päris jubeda enesetundega päev on olnud. Mitu tundi oli mul vibra sees, kõhus oleks nagu 2 telliskivi, süda läigib, vahepeal tekkis minestamise tunne isegi. Kui nentisin teistele, et oli vist viga tühja kõhuga kohvi juua, tegid nad: "Oi, oi, oi, seda ei tohi teha!" Aga tegu oli tehtud, tagajärjed käes. Ka see minevikust tuttav vastik järelmaitse on siiani suus. Ma pole täna peale kohvi mitte midagi joonud, kuid pissil käin tihti, mis on tõestus sellest, et kohv viib vedelikku kehast välja. Igatahes see kogemus paneb mu selleks korraks kohvikatsega hüvasti jätma, eks millalgi jälle :)

20 minuti pärast on südaöö. Peale mustikatee joomist hakkas palju parem, tahaks midagi soolast süüa. Und ei ole, kuigi terve päev oli soov voodisse saada, aga olin ju tööl.

28. detsember kell 10. Kõht koliseb ja on tühi, kuigi just ärkasin. Ütlematagi on selge, et uni oli katkendlik ja kõht vaevas, hetkel on päris hea olla.Nüüd ma kindlasti tükk aega kohvi ei joo! Teie, kes te sellest sõltuvuses olete (asi pole koguses, vaid regulaarsuses), tehke endale vastupidine väljakutse, et oleks ikka arengut ja enese proovile panemist! Teil on tõenäoliselt palju raskem kui mul, sest tekivad võõrutusnähud, kuid asi on seda väärt.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar